סטודנט מחפש מקום להתנדב ולקבל 2 נ"ז

מחפש מקום עם עשייה ושליחות חינוכית

מקומך איתנו! לחץ לפרטים  

קשר עם קודקוד עליון


הסיפור הבא הוא של ראש ישיבות ההסדר בשעלבים הרב יחזקאל יעקובסון דרכו אנו יכולים לעמוד על הזכות הנדירה שיש לנו בקשר עם בורא עולם שמלווה את חיינו לקשר של חיים:

"התגייסנו להסדר מיד לאחר מלחמת יום הכפורים , ומאחר וחיל השיריון סבל אבידות קשות והיה צריך לבנותו מחדש ובמהירות, גוייסנו כל ההסדרניקים לשיריון בבת אחת וכאיש אחד.

כך קרה שבטירונות ובבית הספר לשיריון שבג'וליס היינו יחד 400 הסדרניקים, וגם לאחר מכן כאשר ירדנו לשרת בגדודים שבסיני היו שם פלוגות שלמות שלכל חייליהן היו בינישים. בהמשך היכשירו רבים מאיתנו למפקדי טנקים ובתוכם גם אני.

לקראת סוף השירות עמד להתקיים תרגיל אוגדתי ענק ברחבי סיני. התרגיל היה הראשון מסוגו  לאחר המלחמה ונכללו בו הפקות לקחים רבות מהמלחמה.

לכן, הושקעו בתרגיל משאבים עצומים, לא חסכו בתחמושת ובשעות מנוע, והיו אמורים להשתתף בו לכל אורכו כל ראשי הצבא והביטחון. השיא של התרגיל אמור היה להיות בנסיעה לילית ארוכה, התקפה עם שחר וכיבוש יעדים עד שעות אחר הצהרים המאוחרות.

אנשי הצוות שלי פנו אלי כמט"ק ושאלו אותי "מה יהיה עם תפילת שחרית?" אמרתי להם שאשאל את המ"פ, אך הוא הפנה אותי למג"ד. המג"ד אמר שאין זה בסמכותו כי הגדוד  גם הוא אינו אלא חלק מתרגיל גדול והוא ישאל את המח"ט, אך גם המח"ט אמר שאין בסמכותו ויש לפנות לאוגדונר. כצפוי, האוגדונר אמר אף הוא שאין זה בסמכותו "והיחיד שיכול לעצור תרגיל כזה זהו אך ורק הרמטכ"ל"! הרמטכ"ל באותה תקופה היה מוטה גור ז"ל. (מי שבמלחמת ששת הימים פיקד על חטיבת הצנחנים בכיבוש ירושלים והוא שהכריז "הר הבית בידנו")

כשהפנו את הבעיה אליו הוא אמר רק "יהיה בסדר", סתם ולא פירש. האמת היא שכבר לא ציפינו לכלום.

והנה לאחר לילה ארוך ומתיש, ולאחר הסתערות עם שחר (שאגב הייתה מוצלחת מאוד ומרשימה במיוחד) ולאחר שעה של כיבושי יעדים, נשמע לפתע קולו של מוטה גור ברשת הכללית:

"לכל הקודקודים בכל רשתות הקשר! כאן קודקוד גדול, קודקוד נשר!, יש לעצור במקומכם ולאפשר לגפרורים ליצור קשר עם קודקוד עליון!

אני חוזר: לאפשר לגפרורים ליצור קשר עם קודקוד עליון!"

ברגע אחד, על פני שטח ענק, עצרו מאות רבות של טנקים, נגמשים ושאר כלי לחימה לסוגיהם ובנקודות רבות נראו חיילים נאספים לתפילת שחרית עטופים שטליתות ובתפילין.

תפילת השחרית של אותו בוקר לא תישכח ממני. ראשית, בגלל המעמד המיוחד וקידוש ה' הגדול שהרמטכ"ל בכבודו ובעצמו עוצר תרגיל ענק לצורך תפילת שחרית. אך מעבר לכך, נוספה לאותה תפילה תחושה מיוחדת וטעם מיוחד. לראשונה חשתי בפועל ממש כי בכל תפילה שלנו ניתנת לנו הזדמנות ומוענקת לנו זכות מיוחדת ליצור קשר עם קודקוד עליון! אמנם כולנו "גפרורים" קטנים ולמרות זאת קודקוד עליון, רבונו של עולם, פנוי בכל עת ובכל שעה לעמוד מולנו בקשר..."

מקום בלב זה הבית שלי

לוח אירועים

הבא יוני 2024 קודם
א ב ג ד ה ו ש
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 

צור קשר

שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
דוא''ל:
מס' טלפון:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות: אנא הקלידו את הספרות
טעית בהעתקת הספרות. יש לנסות שוב
הודעתך נשלחה בהצלחה