סטודנט מחפש מקום להתנדב ולקבל 2 נ"ז

מחפש מקום עם עשייה ושליחות חינוכית

מקומך איתנו! לחץ לפרטים  

מה הקשר בין נסיעה באוטובוס לתשעה באב.


מה הקשר בין נסיעה באוטובוס לתשעה באב.

נתחיל באוטובוס.

אני לא יודע לכמה מכם יצא להסתובב בתחנה מרכזית בעיר גדולה ביום ראשון בבוקר או ביום חמישי אחר הצהרים, אבל מי שעשה את זה בטח זוכר את הסיטואציה הבאה.  עשרות אנשים עומדים מסביב לדלת של אוטובוס שאולי בן אדם אחד יכול לעבור דרכו וכולם מנסים להיכנס בבת אחת. מידי פעם אפשר לראות ילד או חיילת שמרוב צפיפות נתלים באוויר בין המדרכה למדרגה של האוטובוס.

אז נכון שימי ראשון וחמישי זה קצת קיצוני, אבל אם תסתכלו, זה קורה כמעט בכל פעם שיש יותר מחמש אנשים שרוצים לעלות לאוטובוס, כל אחד חושב רק על עצמו.

ועכשיו, לתשעה באב.

בפרשת דברים - הפרשה שתמיד קוראים לפני תשעה באב משה רבינו מספר לעם ישראל על חטא המרגלים (תקציר הפרקים הקודמים: עם ישראל מבקש ממש לשלוח מרגלים לבדוק את ארץ ישראל - כשהם חוזרים רובם משכנעים את עם ישראל שלא כדאי להכנס לארץ ישראל ובגלל כל הסיפור הזה בני ישראל זוכים להסתובב במדבר עוד 48 שנה) וככה הוא פותח:

"ותקרבו אלי כולכם"

מסביר לנו רש"י שכאן בעצם מתחיל הבעיה - איך עם ישראל לבקש. בשונה מפעמים אחרות שם משה רבנו מדבר על עם ישראל כאדם אחד ובלשון יחיד, כאן הוא מדבר על הרבה אנשים נפרדים. הוא מנסה לרמוז לנו שלא קבוצה אחת באה- כל אחד בא בעצמו ובדרך, דרס את כל השאר.

נשמע מוכר?

נכון, ככה בדיוק אנחנו עולים על האוטובוס. הדחיפות והצפיפות קורות בגלל שכל אחד אומר "אני רוצה לעלות לאוטובוס ושיתהפך העולם!".

רגע, שכחתי פרט קטן - נחשו מתי מתרחש חטא המרגלים, באיזה יום בשנה?

אם ניחשתם תשעה באב - צדקתם!

וזו באמת תחילת כל הבעיות שלנו בתשעה באב - אנחנו לא סופרים אף אחד אחר, לא רואים אותו ממטר. אנחנו כל כך עסוקים בעצמנו שאנחנו לא נותנים לאף אחד אחר מקום.  זה לא רק אוטובוס או בחטא המרגלים. זה היה הבעיה כשנחרב בית המקדש הראשון (חז"ל אמרים שאחד הסיבות שבית המקדש הראשון נחרב זה בגלל שאנשים כל הזמן גנבו אחד מהשני - כלומר שמו את עצמם במרכז ושמי שגונבים ממנו - יסתדר) זה הסיבה שנחרב בית המקדש השני (אותם חז"ל מספרים שבית המקדש/ השני חרב בגלל "שנאת חינם - שזה בדיוק לא לראות אף אחד ממטר) וזה גם הסיבה להרבה מהבלאגן במדינה שלנו עכשיו!

 

אז מה הפתרון? איך שוברים את המעגל?

אני יכול לומר מה דעתי, אבל זה לא חכמה.

בואו ונשמע את ההצעות שלכם.

אז יאללה תגיבו לפוסט הזה בדף הפייסבוק שלנו,

התשובה הטובה ביותר תזכה לפרס!

ואם כבר עברתם בשכונה, על תשכחו לעשות לנו LIKE !

מקום בלב זה הבית שלי

לוח אירועים

הבא יולי 2024 קודם
א ב ג ד ה ו ש
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צור קשר

שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
דוא''ל:
מס' טלפון:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות: אנא הקלידו את הספרות
טעית בהעתקת הספרות. יש לנסות שוב
הודעתך נשלחה בהצלחה