סטודנט מחפש מקום להתנדב ולקבל 2 נ"ז

מחפש מקום עם עשייה ושליחות חינוכית

מקומך איתנו! לחץ לפרטים  

שבת בוגרים והכוונה לצה"ל

תאריך: 11 נובמבר, 2018

הפצוע הקשה ביותר במבצע עופרת יצוקה, עוזר לבני נוער בבחירת מסלול לקראת הצבא

חניכי כיתות י"א וי"ב של 'מקום בלב' של OU ישראל בשדרות השתתפו בסוף השבוע האחרון בחמשו"ש הכנה לקראת הגיוס לצה"ל. את השבת הוביל אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר ממבצע עופרת יצוקה

בסוף השבוע האחרון נערך חמשו"ש הכנה לצה"ל לכ - 80 בוגרי מרכז הנוער מקום בלב של OUישראל בשדרות בהשתתפות ראש תוכנית הבוגרים אהרון קרוב - הפצוע הקשה ביותר במהלך מבצע עופרת יצוקה. במהלך המפגש שנערך במרכז שפירא שמעו החניכים מספר שיחות מפי אהרון קרוב ומדריכי הסניפים השונים כאשר כל התוכן בשבת עסק בהכנה משמעותית לגיוס. ההכנה כללה חיבור למורשת ולהיסטוריה של עם ישראל, שיחות על ערבות הדדית ועל החשיבות לתרום למדינה וכן עידוד לשירות משמעותי ואיכותי.

בנוסף לשיחות התקיימו במהלך השבת סדנאות חשיבה ייחודיות שיעזרו לחניכים למצוא את המסלול המתאים להם ביותר באופן אישי. השלב המרגש ביותר בשבת היה כאשר אהרון קרוב, שנפצע קשה לפני עשור בדיוק, סיפר לחניכים על הקרב בו נפצע ועל תהליך השיקום שהוא עובר עד היום.

הפעילות בשבת האחרונה מהווה חלק מהפעילות השנתית של תוכנית הבוגרים המתקיימת לאורך השנה וכוללת שיחות מוטיבציה וסדנאות לקראת הגיוס לצה"ל, כשבנוסף לכך התוכנית מלווה את החניכים במהלך השירות עצמו. קרוב נמצא בקשר שוטף עם כ-90% מהבוגרים שהתגייסו, מעודד אותם ומעניק להם עזרה במתן פתרונות אל מול הצבא. בעתיד צפויה התוכנית להתרחב כשהליווי ימשיך גם לאחר הצבא תוך סיוע בהכוונה מקצועית ובגיבוש קריירה.

אהרון קרוב סיכם את השבת העמוסה וציין כי "במהלך השבת לקחנו את הניצוץ שיש בכל אחד וחשבנו כיצד ניתן להצמיח ממנו משהו גדול ובוהק יותר. בסוף השבת ניגשו אליי חניכים ואמרו שהם רוצים להתגייס ליחידות המשמעותיות ביותר שניתן, היו אחרים שאמרו שהם רוצים ראשית כל ללכת למכינה כדי לבנות את עצמם. שבתות כאלו נותנות לי את הכוח להמשיך ולעזור לבני נוער  לכל אורך השנה".

קובי זיאת, רכז מפעלים ב OU ישראל הוסיף ואמר כי ״במקרים רבים תלמידי כתה י"ב הולכים לאיבוד בשל מגוון המסלולים הקיימים היום. הם מתלבטים האם ללכת לצבא, למכינה או אולי לישיבה. ידע זה כוח, ואנחנו נותנים להם את הידע כדי שהבחירה שלהם תהיה חכמה ומתאימה להם באופן הכי טוב שיכול להיות״.

ניר שרפי מנהל מקום בלב בשדרות סיפר כי: "חניך ניגש אליי בסוף השבת ואמר לי ש'ללא השבת הייתי נשאר מבולבל ובחשש לקראת השנה הבאה. היום אני יודע מה מחכה לי בכל מסלול ונשאר לי רק לבחור', ואחרי משפט כזה אני מבין את הכוח והמשמעות הקיימת לשבת כזו. אנחנו נמשיך ללוות ולייעץ לחניכים שלנו לאורך השנה. יש להם כוחות אדירים ואנחנו רק צריכים להכווין ולהוציא כוחות אלו לפועל".

מקום בלב זה הבית שלי

לוח אירועים

הבא יולי 2024 קודם
א ב ג ד ה ו ש
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צור קשר

שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
דוא''ל:
מס' טלפון:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות: אנא הקלידו את הספרות
טעית בהעתקת הספרות. יש לנסות שוב
הודעתך נשלחה בהצלחה